Jäsenille

Jäsenedut

Someron UA tarjoaa hyviä jäsenetuja ja monipuolista toimintaa autourheilun ympärillä. Tervetuloa joukkoomme kilpailijaksi, toimitsijaksi tai muuten aktiiviksi yhdistystoimintaan! Liittymällä Someron UA:n jäseneksi:

  • Saat AKK:n jäsenpalvelut ja –edut käyttöösi
  • Voit hankkia kilpailija- ja/tai toimitsijalisenssin
  • Pääset harjoittelemaan Somuran radalle edullisemmin kuin ei-jäsenet
    (jäsenet 10€ / kerta ja ei-jäsenet 30€ / kerta)
  • Voit osallistua seuran saunailtoihin, pikkujouluihin ja muihin huvitoimintoihin
  • Voit osallistua seuran ja AKK:n järjestämiin koulutustapahtumiin

 

 

Palkitut jäsenet

2019

Nopeus: Teemu Koivunen
Rallikuljettaja: Reijo Mattila
JM nuoret: Eemeli Toivonen
JM naiset: Susanna Kontio
JM yleinen: Jarno Heikkilä
JM EVK: Petri Leino
Vuoden huoltomies: Jarmo Kontio
Pienoisautoilu: Rauno Kallionpää
Seuran paras: Jere Piekkala
Kiertopalkinnot

Koljosen malja: Arska-Team
Vuoden tulokas: Mico Hirvenoja
Toimitsija I: Vesa Nurmi
Toimitsija II: Jari Käkönen
Naisten kiertopalkinto: Noora Koivunen
Nacken muistopalkinto: Reijo Mattila
Vuoden säväyttäjä: Onni Koivunen perheineen
Vuoden talkoolainen: Mikko ja Kari Silvander
Vuoden paras: Jere Piekkala
Somuran Kivimies: Jari-Matti Salo

 

2018

Nopeus: Saku Tammi
Rallikuljettaja: Reijo Mattila
JM nuoret: Eemeli Toivonen
JM naiset: Minna Lampinen
JM yleinen: Jere Piekkala
JM EVK: Sami-Pekka Lehtinen
Vuoden huoltomies: Teija & Lauri Laine
Pienoisautoilu: Rauno Kallionpää
Seuran paras: Jere Piekkala
Kiertopalkinnot

Koljosen malja: Vesa Nurmi
Vuoden tulokas: Risto Uunimäki
Toimitsija I: Markku Tamminen
Toimitsija II: Jesse Vaittinen
Naisten kiertopalkinto: Jenni Piekkala
Nacken muistopalkinto: Antero Sakselin
Vuoden säväyttäjä: Eemeli Toivonen
Vuoden talkoolainen: Jarno Heikkilä
Vuoden paras: Jere Piekkala

 

2017

Nopeus: Teemu Koivunen
Rallikuljettaja: Reijo Mattila
JM nuoret: Matti Virtanen
JM naiset: Elina Virtanen
JM yleinen: Miikka Tamminen
JM EVK: Timo Koivunen
Vuoden huoltomies: Pasi Piekkala
Pienoisautoilu: Rauno Kallionpää
Seuran paras: Timo Koivunen
Kiertopalkinnot

Koljosen malja: Rauno Kallionpää
Vuoden tulokas: JMK Race Team
Toimitsija I: Harri Laine
Toimitsija II: Henri Kuisma
Naisten kiertopalkinto: Minna Virtanen
Nacken muistopalkinto: Jasu Vuori
Vuoden säväyttäjä: Arto Laine
Vuoden talkoolainen: Raimo Tuomela
Vuoden paras: Timo Koivunen

 

2016

Nopeus: Teemu Koivunen
Rallikuljettaja: Reijo Mattila
JM nuoret: Toni Nurmi
JM naiset: Marjo Lohilahti
JM yleinen: Sami Karhunen
JM EVK: Timo Koivunen
Vuoden huoltomies: Markku Tamminen
Seuran paras: Marjo Lohilahti
Kiertopalkinnot

Koljosen malja: Sami Karhunen
Vuoden tulokas: Rauno Kallionpää
Toimitsija I: Vesa Nurmi
Toimitsija II: Heikki Dahl
Naisten kiertopalkinto: Tiina Kukkonen
Nacken muistopalkinto: Reijo Mattila
Vuoden nuori säväyttäjä: Susanna Kontio
Vuoden paras: Marjo Lohilahti

 

2015

Nopeus: Saku Tammi
Rallikuljettaja: Teemu Koivunen
JM nuoret: Otto Hänninen
JM naiset: Elina Virtanen
JM yleinen: Miikka Tamminen
Vuoden huoltomies: Jere Parjanen
Seuran paras: Jarno Heikkilä
Kiertopalkinnot

Koljosen malja: Team Koivunen (EVK-liiga)
Vuoden tulokas: Sami-Pekka Lehtinen
Toimitsija I: Markku Kankare
Toimitsija II: Hannu Paronen
Naisten kiertopalkinto: Pirjo Launiainen
Nacken muistopalkinto: Juhani Vuori
Vuoden nuori säväyttäjä: Matti Virtanen
Vuoden paras: Miikka Tamminen