Tulokset

2019

Jokamiesluokka

Someron Säästöpankki-Jokkis / Somero 16.6.2019
Yleinen: 3. Jere Piekkala / 6. Lauri Laine / 12. Vesa Launiainen
Nuoret: 1. Eemeli Toivonen
Naiset: 3. Elina Virtanen / 4. Susanna Kontio / 8. Kiia Lähteenmäki
Papat: 6. Jari Urho
EVK: 1. Vesa Launiainen / 3. Matti Virtanen / 5. Jarmo Kontio
Tuupparit: 6. Lauri Laine

Urakointi Koivunen JM / Somero 30.5.2019
Yleinen: 2. Jere Piekkala / 3. Miikka Tamminen / 8. Lauri Laine / 11. Vesa Launiainen / 12. Petri Leino
Papat: 1. Pasi Piekkala
Naiset: 7. Elina Virtanen
EVK: 1. Petri Leino / 5. Timo Koivunen / 9. Jukka Koivunen
Tuupparit: 1. Jere Piekkala / 2. Miikka Tamminen / 4. Mikko Silvander / 9. Teemu Korpela

Valkama & Halinen Naantali JM / Laitila 19.5.2019
Yleinen: 5. Jere Piekkala
EVK: 7. Jere Piekkala / 10. Matti Virtanen
Nuoret: 1. Eemeli Toivonen
Naiset: 4. Elina Virtanen

TOOLS Seniorimestaruus JM / Särkikangas 18.5.2019
Nuoret: 12. Mico Hirvenoja
Papat: 14. Kari Silvander / 17. Markku Tamminen

AutoCenter JM / Tammisaari 12.5.2019
EVK: 10. Sami-Pekka Lehtinen / 13. Jarmo Kontio
Papat: 4. Ari-Pekka Lehtinen
Nuoret/Naiset: 4. Susanna Kontio

XXI KUPLA-Kuhmut / Kokemäki 20.4.2019
Yleinen: 22. Miikka Tamminen
Kupla: 28. Timo Koivunen

TUA JM / Laitila 14.4.2019
Yleinen: 15. Petri Leino
EVK: 13. Jarmo Kontio / 14. Timo Koivunen

Pienoisautoilu

Ratamestari 2 / Riihimäki 24.2.2019
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää
Rekkaluokka: 1. Rauno Kallionpää


 

2018

Jokamiesluokka

Pikkusuon Töyssyt JM / Kouvola 21.10.2018
Yleinen: 7. Mikko Silvander

Reiskan Rähinät / Alastaro 20.-21.10.2018
EVK: 15. Jere Piekkala / 23. Jani Rantanen

VI HausUA JM / Hyvinkää 6.10.2018
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 3. Jarno Heikkilä / 6. Jere Piekkala / 18. Henri Kuisma / 19. Jussi Tuomela
Papat: 14. Markku Tamminen
Nuoret: 23. Eemeli Toivonen

SYYS-JM / Pori 29.09.2018
Yleinen: 6. Jere Piekkala
Papat: 2. Pasi Piekkala

L-HUA 20v JM / Kokemäki 15.9.2018
Yleinen: 14. Jere Piekkala
Papat: 1. Pasi Piekkala

L-HUA 20v JM EVK ja Tuupparit / Kokemäki 15.9.2018
Tuupparit: 8. Jere Piekkala

21. Raisio JM / Laitila 2.9.2018
Yleinen: 1. Henri Kuisma

Ben-Dix JM / Tammisaari 1.9.2018
Nuoret: 1. Eemeli Toivonen / 4. Susanna Kontio
Papat: 6. Jukka Nurmi
EVK: 11. Sauli Virtanen / 12. Sami-Pekka Lehtinen

Jokamiehen Kiekaus V-SUA 50v / Laitila 26.8.2018
Yleinen: 2. Jarno Heikkilä / 13. Jere Piekkala
Nuoret: 8. Susanna Kontio
Naiset: 1. Minna Lampinen / 10. Elina Virtanen
Papat: 9. Risto Uunimäki

Nokia JM / Nokia 25.8.2018
Nuoret: 11. Eemeli Toivonen

Wallius JM THU-Team 40v / Somero 5.8.2018
Yleinen: 6. Miikka Tamminen / 7. Sami Karhunen / 10. Jere Piekkala / 12. Jarno Heikkilä / 13. Jussi Tuomela / 14. Lauri Laine / 19. Henri Kuisma
Nuoret: 2. Eemeli Toivonen / 8. Susanna Kontio
Naiset: 3. Elina Virtanen
Papat: 1. Pasi Piekkala / 6. Markku Tamminen / 7. Ari-Pekka Lehtinen / 8. Risto Uunimäki / 10. Jukka Nurmi

Wallius JM THU-Team 40v EVK ja Tuuppari / Somero 5.8.2018
Tuupparit: 3. Miikka Tamminen / 4. Jere Piekkala / 8. Jussi Tuomela
EVK: 3. Petri Leino / 4. Sami-Pekka Lehtinen / 5. Timo Koivunen / 7. Jarmo Kontio / 9. Harri Virtanen

33. Kardaanikunkku / Kaanaa 21. - 22.7.2018
Papat: 4. Janne Suominen / 8. Pasi Piekkala
Yleinen: 22. Jere Piekkala / 32. Timo Koivunen

Ässä JM XXXIII / Somero 8.7.2018
Nuoret: 2. Eemeli Toivonen
Papat: 1. Markku Tamminen / 6. Jukka Nurmi / 7. Ari-Pekka Lehtinen
EVK: 6. Sami-Pekka Lehtinen / 10. Jere Piekkala
Yleinen: 2. Jere Piekkala / 4. Miikka Tamminen / 11. Lauri Laine

Someron Säästöpankki -Jokkis / Somero 17.6.2018
Nuoret: 7. Matti Virtanen
Naiset: 1. Minna Lampinen / 8. Elina Virtanen / 9. Susanna Kontio
Papat: 1. Pasi Piekkala / 3. Markku Tamminen / 10. Jukka Nurmi
Yleinen: 1. Jere Piekkala / 3. Miikka Tamminen / 10. Lauri Laine / 15. Toni Nurmi / 20. Harri Virtanen

Someron Säästöpankki -Jokkis EVK ja Tuuppari / Somero 17.6.2018
EVK: 8. Timo Koivunen / 10. Joni Holappa
Tuupparit: 2. Jere Piekkala / 9. Miikka Tamminen / 12. Lauri Laine / 13. Toni Nurmi / 14. Arto Laine / 15. Niko Nurmi

Hyvinkää JM / Hyvinkää 20.5.2017
Nuoret: 8. Eemeli Toivonen
Yleinen: 11. Jere Piekkala

Hyvinkää JM Tuuppari / Hyvinkää 19.5.2017
Papat: 4. Arto Laine
Tuuppari yleinen: 13. Jere Piekkala

Arska 60v. JM / Somero 10.5.2018
Nuoret: 8. Eemeli Toivonen / 9. Matti Virtanen
Naiset: 9. Elina Virtanen
Papat: 1. Pasi Piekkala / 4. Jukka Nurmi / 6. Arto Laine / 10. Janne Suominen
EVK: 3. Jere Piekkala / 8. Aki Suominen
Yleinen: 1. Jussi Tuomela / 2. Jere Piekkala / 3. Jarno Heikkilä / 7. Lauri Laine / 13. Vesa Launiainen / 16. Mikko Silvander / 20. Jukka Nurmi

VH Valkama & Halinen Naantali JM / Laitila 6.5.2018
Nuoret: 4. Susanna Kontio
EVK: 13. Sami-Pekka Lehtinen / 15. Jarmo Kontio

20. KUPLA-Kuhmut / Kokemäki 21. - 22.4.2018
Yleinen: 11. Miikka Tamminen
Papat: 17. Pasi Piekkala

Selivaara Group Kevät JM / Pori 14.4.2018
EVK: 5. Petri Leino

TUA JM / Laitila 8.4.2018
Nuoret: 10. Susanna Kontio
Naiset: 1. Elina Virtanen
Yleinen: 5. Ari-Pekka Lehtinen / 13. Jere Piekkala
EVK: 4. Jarmo Kontio

Pienoisautoilu

Stanukunkku XII / Raisio 30.12.2018
M-Four Pro: 9. Rauno Kallionpää
Tamiya Truck Racing: 1. Rauno Kallionpää / 7. Jani Lassila

Kerhokisa 3 / Raisio 29.12.2018
Mini Competition: 4. Rauno Kallionpäää

KerhoCup 1. / Äänekoski 27.10.2018
Mini Classic: 3. Rauno Kallionpää
Mini Competition: 3. Rauno Kallionpää

Ratamestari 2019 1/2 / Riihimäki 14.10.2018
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää

Kaatiskunkku / Raisio 23.9.2018
RC Jokkis: 1. Rauno Kallionpää

Kaatiskunkku / Raisio 22.9.2018
RC Jokkis: 3. Rauno Kallionpää

LSOR Finland / Raisio 1.9.2018
RC Jokkis: 2. Rauno Kallionpää

Ratamestari 2018 2/2 / Riihimäki 29.4.2018
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää

Kerhokisat MattoCup V / Raisio 31.3.2018
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää
M-Chassis Competition: 2. Rauno Kallionpää / 13. Jani Lassila

Kerhokisat MattoCup III / Eurajoki 20.1.2018
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää / 20. Jani Lassila
M-Chassis Competition: 3. Rauno Kallionpää / 23. Jani Lassila

Ralli / Rallisprint

IKH-Rallisprint SM / Kauhajoki 27.5.2018
2-veto yleiskilpailu: 59. Teemu Koivunen - Toyota Corolla
Luokka 13: 4. Teemu Koivunen - Toyota Corolla

ATT autotalo Asfalttirallisprint / Kankaanpää 20.5.2018
2-veto yleiskilpailu: 17. Saku Tammi - Honda Civic CRX
Luokka 13: 2. Saku Tammi - Honda Civic CRX

Fixus SM-Rallisprint / Nummela 6.5.2018
2-veto yleiskilpailu: 36. Saku Tammi - Honda Civic CRX
Luokka 13: 2. Saku Tammi - Honda Civic CRX

V Shell Piippola ralli / Piippola 6.1.2018
12. Mikko Laitinen (LohUA) Jasu Vuori (SomUA) - Ford Escort RS2000


 

2017

Jokamiesluokka

Reiskan Rähinät JM / Alastaro 21. - 22.10.2017
Yleinen: 23. Arto Laine / 24. Eero Leppänen
EVK: 19. Arto Laine

V HausUA JM / Hyvinkää 7.10.2017
Yleinen: 6. Miikka Tamminen / 9. Jere Piekkala / 20. Mikko Silvander
EVK: 23. Jukka Nurmi

Ässä JM XXXII / Somero 1.10.2017
Naiset: 7. Elina Virtanen
Papat: 5. Markku Tamminen / 7. Ari-Pekka Lehtinen / 8. Jukka Nurmi
EVK: 4. Petri Leino / 5. Jarmo Kontio / 7. Timo Koivunen / 12. Harri Virtanen / 14. Sami-Pekka Lehtinen
Yleinen: 2. Miikka Tamminen / 4. Jere Piekkala / 11. Lauri Laine / 15. Mikko Silvander

L-HUA JM / Kokemäki 16.9.2017
Papat: 6. Arto Laine

PowerPark JM SM-esikisa Härmä V JM / Alahärmä 16.9.2017
Yleinen: 5. Miikka Tamminen

Ben-Dix JM / Raasepori 2.9.2017
Yleinen: 7. Aki Grön / 14. Toni Nurmi / 15. Sami-Pekka Lehtinen
EVK: 9. Harri Virtanen
Papat: 6. Ari-Pekka Lehtinen
Nuoret: 6. Matti Virtanen

Jokamiehen Kiekaus / Laitila 20.8.2017
Yleinen: 3. Petri Leino
Nuoret: 10. Susanna Kontio
EVK: 5. Petri Leino / 11. Jarmo Kontio

Nokia JM / Nokia 19.8.2017
Yleinen: 8. Arto Laine

Romukauppa JM Tuuppari / Huittinen 13.8.2017
Tuuppari yleinen: 2. Miikka Tamminen / 8. Sami Karhunen

Romukauppa JM / Huittinen 13.8.2017
Papat: 1. Markku Tamminen
Yleinen: 17. Miikka Tamminen

Someron Säästöpankki JM / Somero 6.8.2017
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 3. Jere Piekkala / 5. Mikko Silvander / 6. Jarmo Kontio / 7. Petri Leino / 9. Vesa Launiainen / 14. Harri Virtanen / 17. Aki Suominen / 18. Teemu Korpela
Naiset: 5. Annukka Kontio
Nuoret: 4. Matti Virtanen
EVK: 1. Petri Leino / 3. Joni Halme / 11. Janne Suominen / 14. Harri Virtanen / 15. Jere Piekkala / 16. Timo Koivunen / 19. Jussi Tuomela
Papat: 1. Markku Tamminen

Kardaanikunkku 32 / Lempäälä 22. - 23.7.2017
Nuoret: 13. Matti Virtanen
Yleinen: 28. Jere Piekkala

III Japirak JM / Huittinen 15.7.2017
Papat: 1. Arto Laine
Yleinen: 6. Arto Laine / 15. Petri Kuisma

Somero 150 Jokkis / Somero 9.7.2017
Papat: 4. Markku Tamminen / 9. Arto Laine
Nuoret: 3. Matti Virtanen / 8. Susanna Kontio
Naiset: 7. Elina Virtanen
EVK: 6. Aki Gröhn / 8. Timo Koivunen / 12. Jere Piekkala
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 4. Jere Piekkala / 16. Sami Karhunen / 20. Toni Nurmi

JM SM Yleinen / Kolari 1. - 2.7.2017
23. Jarno Heikkilä

Kassun Juhannus JM / Honkajoki 23. - 24.6.2017
Papat: 5. Arto Laine

Hanaa 25v. JM / Somero 18.6.2017
Nuoret: 9. Toni Nurmi
Naiset: 3. Elina Virtanen
EVK: 6. Timo Koivunen / 8. Aki Gröhn
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 2. Timo Koivunen / 3. Sami Karhunen / 8. Jere Piekkala / 16. Jarmo Kontio

TAKK JM SM Nu Na EVK / Kaanaa 10. - 11.6.2017
Naiset: 10. Marjo Lohilahti
EVK: 3. Timo Koivunen

Äetsä JM EVK / Huittinen 27.5.2017
EVK Naiset: 5. Elina Virtanen
EVK Nuoret: 10. Matti Virtanen
EVK Yleinen: 10. Harri Virtanen

Äetsä JM / Huittinen 28.5.2017
Naiset: 4. Elina Virtanen

Helatorstai JM / Hyvinkää 25.5.2017
Yleinen: 7. Arto Laine
EVK: 13. Vesa Valjakka
Naiset: 8. Marjo Lohilahti

20. Raisio JM / Laitila 25.5.2017
Nuoret: 7. Susanna Kontio
EVK: 10. Jarmo Kontio

Wallius JM / Somero 21.5.2017
Naiset: 5. Elina Virtanen
Papat: 1. Pasi Piekkala / 3. Markku Tamminen
EVK: 3. Sami Karhunen / 5. Timo Koivunen / 9. Jere Piekkala
Yleinen: 1. Jussi Tuomela / 2. Jarno Heikkilä / 4. Jere Piekkala / 6. Sami Karhunen / 10. Arto Laine

Huittisten laatupalvelu JM / Huittinen 13.5.2017
Naiset: 10. Elina Virtanen
Nuoret: 12. Matti Virtanen
Yleinen: 17. Vesa Launiainen / 23. Ari-Pekka Lehtinen

Asfalttikunkku / Veteli 28. - 30.4.2017
EVK: 15. Timo Koivunen

TUA JM / Laitila 9.4.2017
Yleinen: 18. Jarno Heikkilä
Nuoret: 10. Matti Virtanen
Naiset: 6. Elina Virtanen
EVK: 2. Petri Leino / 13. Sami-Pekka Lehtinen / 15. Jere Piekkala

Pienoisautoilu

Stanukunkku XI / Raisio 30.12.2017
Mini Classic: 2. Rauno Kallionpää
M-Chassis Competition: 2. Rauno Kallionpää / 10. Jani Lassila

MattoCup II / Kouvola 19.11.2017
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 2. Rauno Kallionpää

Ratamestari 2018 1/2 / Riihimäki 22.10.2017
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää

MattoCup I / Äänekoski 14.10.2017
Mini Classic: 3. Rauno Kallionpää
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää

SM-BensaKrossi 2/5 / Vesivehmaa 10.6.2017
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää

SM-BensaKrossi 1/5 / Korpilahti 13.5.2017
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää

Ratamestari 2017 2/2 / Riihimäki 9.4.2017
M-Chassis Competition: 2. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää

MattoCup V / Joensuu 25.2.2017
M-Chassis Competition: 2. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 3. Rauno Kallionpää

MattoCup IV / Turku 28.1.2017
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 1. Rauno Kallionpää

Stanukunkku / Raisio 31.12.2016 - 1.1.2017
M-Chassis Competition: 2. Rauno Kallionpää

Ralli / Rallisprint

Seloy SM-Rallisprint / Huittinen 15.10.2017
2-veto yleiskilpailu: 11. Teemu Koivunen - BMW M3 E36
Luokka 9: 1. Teemu Koivunen - BMW M3 E33

mvalkama.fi Rantaralli / Naantali 7.10.2017
Luokka 31, ryhmä F: yli 1600cc:
1. Reijo Mattila (SomUA) Päivi Kaija (MikUA) - Volkswagen Golf GTI 16V 2.0
4. Teemu Koivunen (SomUA) Teppo Nummela (LuPäSUA) BMW M3 E36

Sjöbergs gräv och transport Rallispecial / Raasepori 16.9.2017
Luokka 12 / HR alle 2050 cc:
7. Lauri Laine (SomUA) Mika Lähteenmäki (VitUA) VW Golf 2.0 GTI
Luokka 9 / Vakio ja n alle 1600 cc:
5. Lauri Jokela (FoSUA) Jasu Vuori (SomUA)

SM Oili Jalonen Ralli / Uusikaupunki 8. - 9.9.2017
Luokka 5, SC5: ryhmä F, enintään 3000cc:
2. Reijo Mattila Reijo (SomUA) Mikko Vaahtio (RiiUA) - Volkswagen Golf GTI 16V 2.0

Riihimäki-ralli / Riihimäki 19. - 21.5.2017
Luokka 5, SC5; Ryhmä F, enintään 3000cc:
6. Mikko Vaahtio (RiiUA) Reijo Mattila (SomUA) - Volkswagen Golf GTI 16V 2.0

TeijoTalot- ralli / Salo 13.5.2017
Luokka 28, Ryhmä F, kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA:
2. Mikko Vaahtio (RiiUA) Reijo Mattila (SomUA) - Volkswagen Golf GTI 1
Luokka 31, Seniorit 50v / A, N, FIN R, FIA R2, FIA R3 (T/D), S 1600, F, kuutiotilavuus vapaa:
2. Juhani Vuori (SomUA) Eero Närvänen (SomUA) - BMW M3 (E36)
Luokka 34, B-juniorit, Ryhmä F, kuutiotilavuus vapaa:
8. Lauri Laine (SomUA) Jussi Tuomela (SomUA) - Volkswagen Golf GTI

TerraWice Ralli / Kerava 6.5.2017
Luokka 16 A-juniorit, A, N FIN R, FIA R3(T/D), F, yli 1600cc:
3. Antti Mattila (SomUA) Jari Huomanen (HyUA) - Volkswagen Golf GTI 16V 2.0


 

2016

Jokamiesluokka

Huittisten Laatupalvelu JM / Huittinen 23.10.2016
Naiset: 3. Elina Virtanen
Yleinen: 4. Sami Karhunen / 9. Vesa Launiainen / 19. Jere Piekkala

Reiskan Rähinät / Alastaro 15. - 16.10.2016
Yleinen: 23. Eero Leppänen
EVK: 11. Arto Laine / 21. Petri Laukkanen

Riksun Ryminä / Hyvinkää 8.10.2016
Yleinen: 4. Sami Karhunen
EVK: 13. Jere Piekkala

Somura JM / Somero 2.10.2016
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 6. Sami Karhunen / 8. Arto Laine / 18. Janne Suominen
EVK: 5. Miikka Tamminen / 6. Jere Piekkala / 9. Joni Halme / 12. Aki Suominen / 13. Petri Laukkanen

Pesämäki Syys-JM / Honkajoki 1.10.2016
Yleinen: 7. Timo Koivunen / 13. Robert Rasi

Syys JM / Pori 25.9.2016
Yleinen: 2. Sami Karhunen / 24. Petri Laukkanen
EVK: 9. Petri Laukkanen

25. Päijät-Hämeen Ajo / Hollola 25.9.2016
Yleinen: 14. Miikka Tamminen
Naiset: 12. Marjo Lohilahti
Nuoret: 12. Toni Nurmi

Rickhard Jung Kolarikorjaamo JM / Tammisaari 10.9.2016
Yleinen: 4. Sami Karhunen / 7. Mikko Silvander
EVK: 4. Harri Virtanen / 6. Jere Piekkala / 9. Aki Gröhn / 10. Jussi Tuomela
Nuoret: 5. Matti Virtanen

XXXII Koivuniemen Syys-JM / Eurajoki 3.9.2016
Yleinen: 3. Sami Karhunen / 12. Robert Rasi

Kokemäen Kuhmut / Kokemäki 21.8.2016
Yleinen: 13. Sami Karhunen
EVK: 16. Sami-Pekka Lehtinen

Nokia JM / Nokia 20.8.2016
Yleinen: 13. Arto Laine
EVK: 11. Petri Laukkanen
Papat: 4. Arto Laine

Jokamiehen Kiekaus / Laitila 14.8.2016
EVK: 7. Timo Koivunen
Papat: 4. Ari-Pekka Lehtinen
Nuoret: 3. Susanna Kontio / 8. Matti Virtanen

Kaskiminerals Oy JM-SM Nuoret ja Naiset / Oulainen 13. - 14.8.2016
Naiset: 6. Marjo Lohilahti

XXXIII Kosken Kohaus / Akaa 7.8.2016
Papat: 10. Ari-Pekka Lehtinen

Maanrakennus JM / Kokemäki 31.7.2016
EVK: 10. Jere Piekkala

Kardaanikunkku 31 / Tampere 23. - 24.7.2016
Yleinen: 10. Jere Piekkala

30. Poikkinaintiajot / Pello 14. - 17.7.2016
Papat: 4. Markku Tamminen

Ässä JM XXXI / Somero 10.7.2016
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 2. Sami Karhunen / 4. Timo Koivunen / 6. Jussi Tuomela / 9. Mikko Silvander / 14. Petri Kuisma / 18. Henri Kuisma
Nuoret: 3. Toni Nurmi / 7. Susanna Kontio
EVK: 1. Timo Koivunen / 10. Jere Piekkala / 13. Vesa Launiainen / 15. Aki Gröhn
Papat: 1. Markku Tamminen / 6. Arto Laine / 10. Pasi Piekkala

Calix JM-SM 2016 / Joutsa 2. - 3.7.2016
Yleinen: 12. Jarno Heikkilä / 29. Miikka Tamminen

Someron Säästöpankki JM / Somero 19.6.2016
Yleinen: 4. Sami Karhunen / 5. Miikka Tamminen / 7. Joni Halme / 11. Robert Rasi / 13. Jussi Tuomela / 15. Arto Laine
Naiset: 5. Annukka Kontio
Nuoret: 9. Matti Virtanen
EVK: 1. Timo Koivunen
Papat: 1. Arto Laine / 3. Markku Tamminen / 9. Ari-Pekka Lehtinen

L-HUA JM / Kokemäki 12.6.2016
Yleinen: 9. Sami Karhunen / 14. Jere Piekkala
Papat: 1. Pasi Piekkala / 2. Arto Laine

Äetsä JM / Huittinen 29.5.2016
Yleinen: 4. Robert Rasi / 20. Jarno Heikkilä
Papat 11. Simo Karhunen

Wallius JM / Somero 22.5.2016
Naiset: 10. Elina Virtanen
EVK: 3. Aki Suominen / 11. Jere Piekkala / 13. Henri Kuisma
Papat: 2. Arto Laine / 6. Markku Tamminen / 8. Jukka Nurmi
Yleinen: 1. Miikka Tamminen / 10. Jussi Tuomela / 19. Jere Piekkala

XXXV Autospeedway / Toijala 15.5.2016
Nuoret: 8. Matti Virtanen
EVK: 14. Harri Virtanen

Huittisten Laatupalvelu JM / Huittinen 7.5.2016
Yleinen: 6. Sami Karhunen

Helatorstai JM / Hyvinkää 5.5.2016
Yleinen: 3. Sami Karhunen / 12. Arto Laine
Nuoret: 6. Toni Nurmi

Naantali JM / Laitila 5.5.2016
EVK: 17. Sami-Pekka Lehtinen
Nuoret: 8. Matti Virtanen

Asfalttikunkku / Veteli 29.4. - 1.5.2016
Yleinen: 28. Timo Koivunen
Naiset: 12. Marjo Lohilahti

KUPLA-kuhmut / Kokemäki 23. - 24.4.2016
Yleinen: 11. Miikka Tamminen / 28. Jere Piekkala
Naiset: 7. Marjo Lohilahti / 15. Annukka Kontio
Papat: 10. Markku Tamminen / 16. Pasi Piekkala
Kuplat: 28. Vesa Launiainen

Kevät-JM / Pori 16.4.2016
Yleinen: 15. Robert Rasi

TUA JM / Laitila 10.4.2016
Yleinen: 5. Robert Rasi

Lehtikuusi JM-Talvimestaruus / Hirvensalmi 20. - 21.2.2016
Naiset: 1. Marjo Lohilahti

Pienoisautoilu

MattoCup III / Äänekoski 4.12.2016
M-Chassis Competition: 3. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 2. Rauno Kallionpää

MattoCup I / Koria 15.10.2016
M-Chassis Competition: 1. Rauno Kallionpää
Mini Classic: 5. Rauno Kallionpää

Kaatiskunkku 6 / 24.9.2016 Raisio
RC-jokkis: 2. Rauno Kallionpää / 9. Jani Lassila

RC-jokkis SM 5/5 / Korpilahti 3.9.2016
RC-jokkis: 2. Rauno Kallionpää

RC-jokkis SM 4/5 / Vääksy 20.8.2016
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää

RC-jokkis SM 3/5 / Vantaa 2.7.2016
RC-jokkis: 2. Rauno Kallionpää / 6. Jani Lassila

RC-jokkis SM 2/5 / Raisio 11.6.2016
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää / 5. Jani Lassila

RC-jokkis SM 1/5 / Vääksy 21.5.2016
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää / 5. Jani Lassila

Mylly Race / Raisio 14.5.2016
RC-jokkis: 1. Rauno Kallionpää / 2. Jani Lassila